Wołowiec 8 - gospodarstwo agroturustyczne

Rekreacja

 

SZLAKI PIESZE

Wołowiec, jak również cały Beskid Niski jest przepleciony mnóstwem szlaków turystycznych. Warto się wdrapać na Kornuty z rzadkimi w Beskidzie Niskim skałami na szczycie i na najwyższą w okolicy Magurę Małastowską, od której przyjął nazwę Magurski Park Narodowy. Albo pojść do Diablego Kamienia nad Foluszem... Pomysłów nie zabraknie. Wystarczy wziąć mapę, i w drogę.

Trasa Wołowiec ↔ Wołowiec w serwisie mapa-turystyczna.pl

 

TRASY ROWEROWE

Większośc tras pieszych można pokonac również rowerem, w okolicy oznakowane są rownież specjalne trasy przygotowane dla fanów dwóch kółek.

 

 

 

STADNINA KONI

W oddalonym o kilka kilometrów Gładyszowie znajduje się największa w Polsce stadnina koni huculskich. 

 

 

Baseny W wapienneM

Kompleks basenowy na wolnym powietrzu z podgrzewaną wodą (co nie zawsze jest odczuwalne) składa się z basenu głównego 25×15 o głęb.1,4 – 3,5 m oraz brodzika dla dzieci o wymiarach 10×15 m i głęb. 0,8 – 1,2 m. Nad bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowany ratownik, można skorzystać ze znajdujących się niedaleko boisk i skromnego bufetu.

 

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE

Zimą można poszaleć na kilku wyciągach narciarskich. Największy z nich znajduje się na Magurze Małastowskiej oddalonej o 10 km od naszego domu. Więcej na:

 

 

Trasy biegowe 

Okolice Wołowca to wspaniałe miejsce do uprawiania jazdy na nartach biegowych. Zostały wytyczone tutaj trasy o różnym stopniu trudności oraz w sezonie odbywają się imprezy pucharowe.